שירות וטרינרי דרום | בית חולים וטרינרי אשדוד
phone2, phone, contact, telephone, support, call

0722-796-064

וטרינר באשדוד
 
אבחון מתקדם
ניתוחים מכל הסוגים
בעלי החיים שלכם
זקוקים לטיפול רפואי?
נשמח לראותכם אצלנו!
חייגו אלינו 0722-796-064
או מלאו פרטים וניצור קשר:

המרפאה שלנו:

שירות וטרינרי דרום

לצערנו הרב, אזור הדרום בישראל נאלץ להתמודד בשנים האחרונות עם אירועים צבאיים לא קלים, כולל מלחמה שנמשכה למעלה מחודש ימים. בתקופה זו לא רק האנשים ובפרט הילדים, נאלצו להתמודד עם השפעות המלחמה, אלא גם חיות המחמד, בפרט כלבים וחתולים של תושבי הדרום, נאלצו להתמודד עם סיטואציות לא פשוטות. לשמחת בעליהם, נמצאו לא מעט מרפאות של שירותים וטרינרים דרום הארץ שעזרו להם להקל על כך. 
 
למי שאין כלב או חתול, קשה להבין עד כמה גדולה ההשפעה של המלחמה על חיות מחמד. במובן מסוים השפעה זו מזכירה השפעה שלה על תינוקות וילדים קטנים, ובלא מעט מקרים היא אפילו חמורה יותר. זה נובע מכך שהם אינם יכולים להבין מדוע יש רעשים, בדמות אזעקות ופיצוצים, מדוע אנשים רצים במהרה למקלטים או לממ"דים, ומדוע יש לחץ מסביב. 
 
כלבים וחתולים מגיבים אחרת מבני אדם לשינויים, הם רגילים לסביבה מסוימת, שגרת חיים, ופתאום כשהיא נשברת ועוד בצורה כזו, הם נכנסים לפאניקה. למזלם כמו שאמרנו, שירות וטרינרי דרום כבר מורגל לכך, וכך יכולנו למצוא מגוון מרפאות של וטרינר גן יבנה, רחובות, נס ציונה, אשדוד, אשקלון ואזורים אחרים בדרום, גם עוזרים לבעלי כלבים וחתולים באופן פעיל וגם דרך הרצאות והסברים שונים, כיצד לנהוג באותה תקופה, אך יתרה מזו, מצאנו עמותות ומרפאות שמעניקות  שירות וטרינרי דרום שאוספות כלבים אליהם, במטרה לתת להם מקום רגוע לשהות בו, עד שהמבצע ייגמר. 
 
כיצד מתמודדים עם חרדות של כלבים וחתולים?
אם חס וחלילה תעמדו שוב בפני מצב דומה, אז לפני שאתם ממהרים לשלוח את הכלב שלכם צפונה, לעמותה או מרפאה וטרינרית דרום, אנחנו ממליצים לכם לבצע מספר צעדים, שאולי יקנו להם תחושת ביטחון ויעזרו להם להתמודד עם הסיטואציות שהם יחוו. 
ראשית, תגבירו את תחושת הביטחון שלהם. גם על ידי הפגת הלחץ בבית, כמה שניתן וברור לנו שזה לא קל ולא תמיד אפשרי וגם על ידי תהליך של הרגעה אישית כלפיהם. 
שנית, תנסו לשחק עם הכלב, לתת לו תשומת לב, שירגיש שהוא לא לבד ואתם איתו. 
שלוש, תנסו לבצע את הפעולות הרגילות שאתם עושים איתו, ואם ניתן בזמנים הקבועים. כך השגרה שלו לא תיהרס. אגב, לעיתים שוחד בדמות אוכל טוב יותר, יכול לעזור. 

אנחנו ממליצים לכם גם לפנות לשירות וטרינרי דרום, בדמות בית חולים וטרינרי באשדוד של ד"ר יוחאי גונן וד"ר טל מוזס, אצלם תוכלו לקבל עוד כלים ומידע כיצד להתמודד עם כלבים בתקופת מלחמה, כיצד לעזור להם להתגבר על הלחץ והחרדה בו הם נמצאים. 
 
מוזמנים לקרוא בנוסף:
מרפאה וטרינרית חיות