רופא וטרינר | בית חולים וטרינרי אשדוד
phone2, phone, contact, telephone, support, call

0722-796-064

וטרינר באשדוד
 
אבחון מתקדם
ניתוחים מכל הסוגים
בעלי החיים שלכם
זקוקים לטיפול רפואי?
נשמח לראותכם אצלנו!
חייגו אלינו 0722-796-064
או מלאו פרטים וניצור קשר:

המרפאה שלנו:

רופא וטרינר

בישראל רשומים למעלה מ-700 וטרינרים. חלקם למדו את המקצוע בישראל ואחרים למדו אותו בחו"ל. בישראל ישנו מוסד לימודים אחד בו אפשר ללמוד וטרינריה, בפקולטה לחקלאות ברחובות ששייכת לאוניברסיטה העברית ירושלים ומדי שנה יוצא מחזור של 40 סטודנטים, רופאים וטרינרים שמצטרפים למאגר הקיים. 
 
רופא וטרינר לומד 4 שנים את המקצוע, זאת אחרי שהוא מסיים תואר ראשון במקצועות כמו ביולוגיה, מדעי החיים, רוקחות. בשנתו האחרונה ללימודי וטרינריה, הוא עושה סטאז' במסגרתו הוא לומד על טיפול בחיות מחמד וחיות משק שונות. לאחר סיום הסטאז' ועמידה בכל המבחנים, הוא מקבל תעודת רישיון וטרינר, אז הוא יכול לעבוד בתחום, במסגרת בית חולים וטרינרי, מרפאה או באופן עצמאי. 
 
במסגרת עבודתו, רופא וטרינר מתעסק במגוון תחומים, למשל, חיסונים לחיות מחמד, סירוסים לחיות, עיקורים לחיות, בדיקות, ניתוחים, טיפולי מעקב, טיפולי חירום ועוד. מדובר על בדיקות וטיפולים שמטרתם לאפשר אורך חיים בריא וסדיר לאותן חיות. בדרך כלל רופא וטרינר מטפל בחיות מחמד, אלא אם ן הוא עובד בגני חיות, משקים, חוות, ספארי או בשירותים וטרינרים אחרים, בהם הוא מתעסק במגוון חיות משק ואחרות. 
 
חשוב לציין רופא וטרינר  נוהג להתמחות בתחום מסוים של חיות ולעיתים גם בתחום מסוים של טיפולים. אומנם כל הוטרינרים יכולים לטפל ברוב החיות, בוודאי כשמדובר בחיות מחמד כמו כלבים וחתולים, אך יש מי שמתמחה בחיות ים, חיות משק, ציפורים ועוד. כמו כן, ישנם וטרינרים שנוהגים להתמחות בתחום רפואי מסוים, בדומה לרופאים של בני אדם, למשל, בתחום העיניים, התחום האורטופדי, תחום העור ועוד. 
 
בדומה לרופא של בני אדם, גם רופא וטרינר, נוהג להתאים את המרפאה שלו לתחום בה הוא מתמחה. אם הוא מתמחה ברפואת עיניים של כלבים וחתולים, אז המרפאה תותאם בצורה כזו, שהיא תאפשר לו לבצע את כל הטיפולים והניתוחים הנדרשים בנושא. במידה ומדובר ברופא שמגיע אליו חיה שהוא לא יכול לטפל בה או שהוא איננו מומחה בבעיה ממנה היא סובלת, אז הוא יפנה אותה לווטרינר אחר, ביישוב שלו או ביישוב קרוב, על מנת   שהיא תקבל טיפול הולם. 
 
דוגמא למרכז וטרינרי בו עוסקים רופאים במגוון תחומים,  הוא בית חולים וטרינרי באשדוד של ד"ר יוחאי גונן וד"ר טל מוזס, שניהם רופאים בכירים שטיפלו במהלך הקריירה שלהם בחיות מחמד מסוגים וזנים שונים, בשלל  מקרים. בבית החולים מתבצעים, ניתוחים, חיסונים, בדיקות חירום, בדיקות תקופתיות ועוד. אם אתם מחפשים וטרינרים לטיפול בחיות המחמד שלכם, הרי שבית החולים הוטרינרי באשדוד, הוא המקום בשבילכם. 
 
מוזמנים לקרוא בנוסף:
וטרינר לחיות