קרציות אצל כלבים | בית חולים וטרינרי אשדוד
phone2, phone, contact, telephone, support, call

0722-796-064

וטרינר באשדוד
כתובת: העצמאות 85 (מאחורי בית המרקחת Be) אשדוד
שעות פתיחה:    יום א',ב,ג',ה' 20:00 - 10:00  |  יום שישי 14:00 - 10:00
 
אבחון מתקדם
ניתוחים מכל הסוגים
בעלי החיים שלכם
זקוקים לטיפול רפואי?
נשמח לראותכם אצלנו!
חייגו אלינו 0722-796-064
או מלאו פרטים וניצור קשר:
המרפאה שלנו:

קרציות אצל כלבים

בעוד שגידול כלבים הוא דבר נפלא, הן עבורנו והן עבור בעל החיים, החוויה הזו לא פעם נהיית עגומה כשאנחנו פתאום מוצאים קרציות בכלבים. זה הוא לא דבר חריג כלל, אבל הוא כן עלול להוות סכנה וסבל נוראי עבור הכלב וחשוב לבצע טיפול בקרציות לכלב וגם טיפול מונע לסביבתו המיידית. בעוד שפרעושים הם גם תופעה מוכרת, עלינו להיזהר פי כמה וכמה מקרציות ולכן הגיע הזמן שנשכיל בנושא ונלמד כיצד לפעול בזמן אמת ולמי לפנות.

למה קרציות בכלבים הן מסוכנות

קרציות הן טפיל שיכול להידבק לכלב שלנו כמעט בכל סביבה חיצונית, בעיקר בחודשים החמים בשנה, וברגע שזה קורה הן מתיישבות באזורים הקרובים לכלי דם ומוצצות את דמו באופן אקטיבי. הבעיה שנוצרת מכך היא לא רק גירוד, אדמומיות ודלקות שונות שהכלב עשוי לפתח, אלא ישנה גם סכנה להתפתחות אנמיה בגלל אובדן הדם. מסיבה זו ועוד עלינו לבצע טיפול בקרציות, שהוא טיפול מונע ובמקרה חירום גם טיפול אקטיבי לאחר הדבקות.

מהו טיפול קרציות אצל כלבים

ישנן כמה דרכים לבצע טיפול מונע נגד קרציות אצל כלבים וביניהם זה ענידת קולר בעל חומרים קוטלים, ריסוס הגינות והסביבה בה מסתובב הכלב באופן קבוע וגם ריסוס הכלב עצמו בתכשירים הנכונים. יחד עם זאת, מדובר בחומרים מדבירים והם עלולים להיות מסוכנים לכלב ועבורנו. משמע, עלינו לקבל אבחון הדרכה מלאה אצל הווטרינר בבית החולים הווטרינרי באשדוד, טרם מתן כל סוג של טיפול לכלב.

לצד טיפול המונע, אם למרות הכול גילינו תסמינים של הידבקות עלינו להגיע לבית החולים הווטרינרי לאבחון הכלבים ואם אכן התגלו קרציות אצל כלבים או הכלב היחיד שלנו, הווטרינר יתאים את הטיפול הנכון ביותר עבורו, בהתאם להיסטוריה הרפואית שלו ומצבו הבריאותי הנוכחי. לצד כל אלו, כמובן תקבלו הסברה מלאה ודרכי טיפול והימנעות לעתיד.

השורה התחתונה

קרציות אצל כלבים הן דבר נפוץ ביותר, בעיקר בחודשים החמים, אבל אסור לנו להתעלם ולתת לכלב לסבול. קרציות שדוגרות בפרוות הכלב עלולות להביא לו לנזק חמור ולכן עלינו לקבל ייעוץ, הסברה ותכשירים רלוונטיים בבית החולים הווטרינרי באשדוד. כך נוכל להיות בטוחים שאנו נותנים לכלב שלנו תרופה, שלא תזיק לנו ולו ושהוא יהיה מוגן בסביבתו הטבעית והמוכרת.