סינדרום שיווי משקל בכלבים זקנים | בית חולים וטרינרי אשדוד
phone2, phone, contact, telephone, support, call

0722-796-064

וטרינר באשדוד
 
אבחון מתקדם
ניתוחים מכל הסוגים
בעלי החיים שלכם
זקוקים לטיפול רפואי?
נשמח לראותכם אצלנו!
חייגו אלינו 0722-796-064
או מלאו פרטים וניצור קשר:

המרפאה שלנו:

סינדרום שיווי משקל בכלבים זקנים

כללי: התקף פתאומי, דמוי שבץ, עם סימנים קליניים של פגיעה עצבית במערכת שיווי המשקל (המערכת הווסטיבולרית) של כלבים זקנים.
מקור הסינדרום איננו ידוע, אך ישנו חשד, שהוא נגרם עקב בעיה בתפקוד של נוזל בתוך האוזן הפנימית שנקרא אנדו-לימפה. הנוזל נמצא בתעלות בתוך האוזן הפנימית, ונוטל חלק במערכת שיווי המשקל של בעל החיים.
 
סימנים קליניים: הסינדרום נוטה לתקוף כלבים זקנים (מעל גיל 7), ונדיר בחתולים (בניגוד לכלב המופע הוא בחתול צעיר). הסימנים מופיעים באופן מיידי, בצורת התקף פתאומי הכולל: חוסר שיווי משקל, רעידות,  חוסר התמצאות כללית, הליכה במעגלים, קושי עד אי יכולת לעמוד, נפילה לצד, התגלגלות על הרצפה, הטיית ראש לצד אחד, תנועת ריצוד מוזרה של האישונים בעיניים, אנורקסיה, בחילות והקאות.
 
אבחון: החלק הכי חשוב באבחון הסינדרום הוא בדיקה כללית ובדיקה עצבית קפדנית. בנוסף, חשוב לפסול גורמי מחלה אחרים כמו בעיות אוזניים, מחלת לחץ דם גבוה ואחרים אשר עלולים ליצר את אותם סימנים קליניים. מחלות אחרות נפסלות על ידי בדיקת דם מקיפה, בדיקת שתן ובדיקות אחרות לפי הצורך.
 
טיפול: הסינדרום חולף כמו שהופיע ללא צורך בטיפול ספציפי. כל סוגי הטיפולים שינתנו יהיו טיפולים תומכים בהתאם לסימפטומים של בעל החיים כולל: מתן עירוי נוזלים, מתן מזון, מנוחה על מצע רך, פיזיותרפיה, תרופות נגד בחילות או הקאות ואשפוז מלא בבית החולים.
בדרך כלל, שיפור בהקאות, הבחילות וחלק מהסימנים העצביים מופיע לאחר כ-3 ימים. 7-10 ימים מתחילת ההתקף הטיית הראש חולפת, ולאחר שלושה שבועות ישנה החלמה מלאה. 
חזרת הסינדרום באותו בעל חיים נדירה ביותר.