סינדרום ברכיאוצפלי | בית חולים וטרינרי אשדוד
phone2, phone, contact, telephone, support, call

0722-796-064

וטרינר באשדוד
 
אבחון מתקדם
ניתוחים מכל הסוגים
בעלי החיים שלכם
זקוקים לטיפול רפואי?
נשמח לראותכם אצלנו!
חייגו אלינו 0722-796-064
או מלאו פרטים וניצור קשר:

המרפאה שלנו:

סינדרום ברכיאוצפלי

כללי 
הסינדרום מתייחס למספר חריגות (דפורמציות) אנטומיות של עצמות הפנים הקיימות בגזעים בעלי מבנה פנים פחוס כולל: פקינז, פאג סיני, בולדוג, בוקסר, ובוסטון טרייר.

החריגות האנטומיות כוללות: נחירים מוצרים, חיך רך מוארך, היפוך שקים לרינגליים, קריסת לרינגס, וקנה נשימה לא מפותח (היפופלסטי) בבולדוג אנגלי.

חלק מחריגות אלו, או כולן יחדיו, פוגעים בזרימת האוויר מחוץ לגוף לתוך הריאות, ועל ידי כך גורמים לעליה של הלחץ השלילי בתוך דרכי הנשימה. עליית לחץ זו מובילה לקשיי נשימה תוך כדי גרימת בצקת או דלקת לאורך מערכת הנשימה, וקריסת קנה הנשימה.

סיבוך נוסף, נוצר עקב הקושי של הכלב להלחיט (לשון בחוץ), ועל ידי כך לפנות חום מהגוף באופן תקין. בעיה זו עלולה לגרום למכת חום, מעבר לבעיות הנשימה.
 
סימנים קליניים 
שיעול, קולות נשימה מוגברים, נחירות, חרחורים, קצב נשימה מוגבר, קשיי נשימה, מאמץ נשימתי מוגבר, קושי בביצוע פעילות גופנית, חום גוף גבוה מהרגיל, לחץ ובהלה עקב קושי נשימתי, פליטת ריר או הקאת ריר ומזון, חוסר מנוחה, כיחלון, עלפון, התמוטטות, ואפילו מוות.
 
אבחון 
מבוסס ברובו על גזע הכלב בשילוב עם הסימנים הקליניים של בעיות הנשימה. ביסוס האבחון ובדיקת חומרת החסימה בדרכי הנשימה נעשית על ידי צילומי רנטגן, לרינגוסקופיה, ואנדוסקופיה לדרכי הנשימה.
 
טיפול 
טיפול מיידי, במהלך התקף, נעשה על ידי תרופות להורדת הבצקת והנפיחות בדרכי הנשימה, הורדת חום הגוף, הגברת אספקת החמצן על ידי מתן חמצן מלאכותי, והורדת דרישתו על ידי מנוחת כלוב.

טיפול בטווח ארוך נעשה באופן כירורגי, על ידי תיקון החריגות האנטומיות מהן סובל הכלב.
 
מנע 
מניעת משקל עודף אשר מייצר עומס נוסף על דרכי נשימה, הימנעות מסביבה המלאה בגורמים אשר יפריעו לנשימה כגון עשן או בשמים, ומתן סביבה שקטה, קרה, בעלת לחות נמוכה, ודלה בגורמי לחץ או ריגוש.