נשירת פרווה בכלבים וחתולים | בית חולים וטרינרי אשדוד
phone2, phone, contact, telephone, support, call

0722-796-064

וטרינר באשדוד
כתובת: העצמאות 85 (מאחורי בית המרקחת Be) אשדוד
שעות פתיחה:    יום א',ב,ג',ה' 20:00 - 10:00  |  יום שישי 14:00 - 10:00
 
אבחון מתקדם
ניתוחים מכל הסוגים
בעלי החיים שלכם
זקוקים לטיפול רפואי?
נשמח לראותכם אצלנו!
חייגו אלינו 0722-796-064
או מלאו פרטים וניצור קשר:
המרפאה שלנו:

נשירת פרווה בכלבים וחתולים

נשירת פרווה בכלבים וחתולים

בתור וטרינר באשדוד לקוחות רבים באים אלינו לבית חולים וטרינרי אשדוד למגוון פעולות כולל חיסונים, טיפולים בבעיות רפואיות ואחרות. במהלך הביקור רבים מהם שואלים אותי,או בעיקר מתלוננים, לגבי נשירת הפרווה של בעל החיים שלהם. במאמר הזה נתמקד בגורמים אפשריים לנשירה וכיצד ניתן לטפל ואפילו למנוע אותה.

הגורמים המשפיעים על נשירת פרווה

הפרווה עשויה משיער אשר יוצא מזקיקי שיער בעור. אחרי זמן מסוים השערה מתה ונושרת. התהליך הזה נורמלי (פיזיולוגי) בכל בעלי החיים בעיקר בעונת המעבר מהחורף לקיץ כלומר עונת האביב או בעונת המעבר בין הקיץ לחורף כלומר בסתיו אבל ממשיכה ללא הפסקה לאורך כל השנה בדרגות כאלה ואחרות. פרוות החורף צפופה יותר, סמיכה ובעלת גוון כהה יותר בעוד שפרוות הקיץ דלה יותר, מאווררת ובעלת גוון בהיר יותר. מטרת הפרווה להגן על הגוף של בעל החיים על ידי יצירת שכבת הגנה ובידוד מפני נזקי מזג האוויר כמו קור, חום, גשם, שמש ועוד.

גורמים רבים אשר משפיעים על רמת הנשירה ועוצמתה כוללים:

-עונות השנה: באביב בעיקר, אבל גם בסתיו הנשירה מוגברת עקב חילופי הפרוות כפי שכבר ציינתי.

-תזונה: המזון צריך להתאים לצרכי בעל החיים שלכם ולהכיל את מגוון אבני היסוד הנדרשים לפרווה איכותית עם דגש על חלבון איכותי, ויטמינים, חומצות אומגה ומינרלים שונים

-גנטיקה: נשירה משתנה ומתאפיינת לפי גזעים שונים של בעלי החיים, מגדרם והתורשתיות מההורים שלהם.

-תנאי מחיה: בעל חיים שלא מקבל תנאי מחייה נאותים עלול לפתח עקה (סטרס) אשר תשפיע באופן ישיר על הפרווה כולל איכותה, רמת הנשירה שלה ומצבה.

-מצב בריאותי/מחלות: מחלות עור בראש הרשימה כאשר כמעט כל אחת ואחת מהמחלות האלה תשפיע באופן כזה או אחר על רמת הנשירה. מעבר לכך, מחלות הורמונליות, מחלות מטבוליות, סרטן וכל מחלה אשר תייצר עקה (סטרס) לבעל החיים.

דרכי טיפול בנשירה

דבר ראשון שחשוב להבין ולהפנים זה שנשירת פרווה היא תהליך נורמלי בבעלי החיים. אי אפשר לעצור או למנוע אותה ב-100%. ניתן רק לצמצם אותה או למזער אותה בלבד. 

אז כיצד נצמצם את הנשירה למינימום האפשרי?

-תזונה איכותית ומתאימה לבעל החיים שלכם.

-תוספי מזון עם דגש על חומצות אומגה 3 ו-6 וויטמינים כמו A,C,D ו-E.

-טיפול מניעתי ויעיל נגד טפילי עור. בבית חולים וטרינרי אשדוד אנחנו משתמשים בעיקר בכדורים וטרינריים שנחשבים ליעילים ביותר בשילוב עם ריסוס סביבתי של אזור המחייה של בעל החיים.

-סירוק והברשה יומיומי חשוב מאוד להסרת פרווה עודפת, מניעת קשרים, נקיון כללי ושיפור זרימת הדם בעור.

-רחצת בעל החיים במינונים הנכונים כי רחצה תכופה מדי דווקא פוגעת בפרווה וגורמת לה נזק וכך מחמירה את הנשירה.

-טיפוח/דילול/תספורת אצל ספרים מיומנים בהתאם לצרכי סוג בעל החיים שלכם וגזעו.

-שמירה על מצב בריאותי אופטימלי ותקין על מנת למנוע חולי אשר יוביל לפגיעה בפרווה. על כל בעיה רפואית בה אתם חושדים אנא פנו אלינו לבית חולים וטרינרי אשדוד על מנת שנוכל לטפל בבעיה ולפתור אותה.

לסיכום

 נשירת פרווה היא תהליך טבעי של גוף החיה ורק על ידי שמירת תנאים אופטימליים של תיחזוקה ובריאותה של החיה נוכל לצמצם אותה למינימום האפשרי תוך כדי הבנה שנשירת פרווה הוא חלק נורמלי ובלתי נפרד מגידול בעל החיים בתוך הבית לא משנה כמה נדאג לבריאותה כך שיש לקבל אותה בהבנה.

כוטרינר באשדוד אני מאחל לכולכם בריאות פרווה אופטימלית עם כמה שפחות נשירה.