מחלות שיניים ומניעתן | בית חולים וטרינרי אשדוד
phone2, phone, contact, telephone, support, call

0722-796-064

וטרינר באשדוד
כתובת: העצמאות 85 (מאחורי בית המרקחת Be) אשדוד
שעות פתיחה:    יום א',ב,ג',ה' 20:00 - 10:00  |  יום שישי 14:00 - 10:00
 
אבחון מתקדם
ניתוחים מכל הסוגים
בעלי החיים שלכם
זקוקים לטיפול רפואי?
נשמח לראותכם אצלנו!
חייגו אלינו 0722-796-064
או מלאו פרטים וניצור קשר:
המרפאה שלנו:

מחלות שיניים ומניעתן

כולנו רוצים פה עם שיניים לבנות וצחורות, חניכיים בריאות וריח טוב. בבעלי חיים המצב לא שונה, וכוטרינר באשדוד יוצא לי לטפל בהמון בעיות שיניים וחניכים בבית חולים וטרינרי אשדוד, עקב חוסר מודעות של הבעלים לרפואת שיניים מונעת או עקב הזנחה של רפואת שיניים מניעתית או טיפולית בבעלי החיים שלהם.

לכלבים וחתולים ישנם 2 סטים של שיניים ממ כמו לבני אדם: שיניים זמניות ("חלב") ושיניים קבועות ("בשר"). החלפת השיניים מתחילה בגיל מספר חודשים ומסתיימת זמן קצר אחרי. מבנה השיניים של בעלי החיים שונה משלנו כך שהן עמידות הרבה יותר ל"חורים" ונזקים אחרים. חוסר היגיינה של השיניים גורם להצטברות של שכבה על השיניים שנקראת פלאק (PLAQUE), כשזו מורכבת בעצם ממיליוני חיידקים שמצטברים על השן וסביבתה. חיידקים אלו הורסים את השיניים של החיה. מעל שכבת הפלאק מתפתחת אבן שן אשר דוחפת את החניכיים ובכך חושפת את שורש השן. החיידקים גורמים לדלקת חניכיים (GINGIVITIS), ובהמשך למחלת חניכיים קשה יותר הכוללת הרס של הרקמות השונות שמסביב לשן (PERIODONTITIS). איבוד הרקמה התומכת מסביב לשן מוביל בסופו של דבר לרפיונה, התנדנדותה של השן, עד לנפילתה. בעיות אחרות הנפוצות אצל חיות הן חוסר נפילה של שיני חלב, שבירת שיניים עקב לעיסה על גופים קשים כגון אבנים  וריקבון החלק הפנימי של השן (PULP), כולל שורש השן.

צחצוח שיניים

צחצוח שיניים היא הדרך הטובה ביותר להימנע מבעיות שיניים וחניכיים. צריך להתחיל לצחצח שיניים בגיל צעיר ככל האפשר החל מגיל חודשיים ומעלה, על בסיס יומיומי ובהקשר לפעילות היומיומית של החיה, כמו לפני מתן ארוחה, לפני יציאה לטיול או לפני שהולכים לישון.
אפשר לצפות בסרטון ההדרכה שלנו כיצד לצחצח שיניים אשר נמצא באתר זה בלשונית הסרטים או, לחילופין, ניתן לבקש מהוטרינר בבית חולים וטרינרי אשדוד להעביר לכם הדרכה והדגמה במרפאה. בנוסף, ניתן לרכוש אצלנו מברשת שיניים ומשחת שיניים וטרינרית אנזימטית יעודית לצורך הצחצוח.
שיטות אחרות לניקוי השיניים כוללות מריחת משחה ללא צחצוח, תוספים אותם ניתן להוסיף למזון או למים של בעל החיים, מזון ייעודי, חטיפים ומוצרי לעיסה אחרים אשר עלולים לעזור במעט אבל אף אחד מהם לא יחליף את צחצוח השיניים אשר מהווה הדרך הטובה והיעילה ביותר לשמור על מצב הפה של בעל החיים שלכם.

סימנים קליניים למחלות שיניים

סימנים קליניים למחלות שיניים אשר ירמזו שלבעל החיים שלכם יש בעיות שיניים כוללים: ריח רע מהפה, ריור או דימום, שינויים בתיאבון כמו חוסר תיאבון או חוסר רצון לאכול מזון קשה לעומת מזון רך, נפילת מזון מהפה, שפשוף הפה בחפצים או עם הרגליים, נפיחות בפנים, חניכים נפוחות או אדומות, שינויי התנהגות ועוד.
בכל מצב של הסימנים הקליניים האלה יש להתקשר לבית חולים וטרינרי אשדוד ולהגיע לבדיקה מסודרת.

טיפול שיניים רפואי על ידי  וטרינר באשדוד

במידה ולבעל החיים שלכם התפתחה בעיית שיניים או חניכיים יש להגיע לטיפול רפואי בבית חולים וטרינרי אשדוד. בעל החיים שלכם יעבור בדיקה כללית מקיפה ובדיקה יסודית של חלל הפה. בהתאם לממצאי הבדיקה יוחלט  אם בעל החיים צריך לעבור אבחון נוסף עם דגש על מצבו הבריאותי לעבור ניקוי שיניים בהרדמה מלאה ותכנון טיפול השיניים עצמ.

ניקוי שיניים בהרדמה

ניקוי שיניים בהרדמה בבית חולים וטרינרי אשדוד הוא תהליך אשר מתבצע בהרדמה מלאה עם גז תוך כדי ניטור קפדני על מצבו של בעל החיים לאורך כל ההרדמה ולאחר מכן במהלך ההתאוששות. ניקוי השיניים כולל הורדת אבן שן, השחזת השן וניקויה ועקירת שיניים כירורגית לשיני חלב, שיניים פגועות או מתנדנדות. במידה ולבעל החיים יש בעיות נוספות בפה, כגון דלקת חניכיים, ינתנו תרופות או טיפולים אחרים אשר יסייעו לטיפול בבעיה במקביל לניקוי.
לאחר הניקוי, חשוב מאוד שתתחילו ותתמידו בטיפול המניעתי אותו ציינו על מנת שלא יהיה לכם צורך בטיפול שיניים נוסף בעתיד או לפחות לדחות אותו כל האפשר.

בית חולים וטרינרי אשדוד מאחל לכם ולבעלי החיים שלכם "חיוך" עם פה מלא בשיניים לבנות וצחורות.