טיפים לקיץ | בית חולים וטרינרי אשדוד
phone2, phone, contact, telephone, support, call

0722-796-064

וטרינר באשדוד
 
אבחון מתקדם
ניתוחים מכל הסוגים
בעלי החיים שלכם
זקוקים לטיפול רפואי?
נשמח לראותכם אצלנו!
חייגו אלינו 0722-796-064
או מלאו פרטים וניצור קשר:

המרפאה שלנו:

טיפים לקיץ

כללי 
תקופת הקיץ היא תקופה אשר בה חשוב לשמור על החיה שלנו מפני מספר בעיות נפוצות אשר יפורטו בהמשך. דף זה הינו הסבר כללי בלבד, במידה וברצונכם בהסבר מפורט יותר אנא פנו לוטרינרים במרפאתנו.
 
חשיפה לשמש
בעונת הקיץ השעות החמות של היום מתחילות מסביבות הצהריים המוקדמים (11:30) ועד שעות הערב המוקדמות (18:00). בשעות אלו לא מומלץ לקחת את הכלב לטיול ארוך, עקב עומס חום רב, נטייה לכוויות בכפות הרגלים מאספלט חם והתפתחות של בעיות עור (בעיקר בחיות עם פרווה בהירה).

המלצתנו היא להוציא לטיול קצר באזור מוצל על מנת שהכלב יוכל לעשות את צרכיו בלבד. את הטיולים הארוכים לעשות בשעות הבוקר או הערב.
 
מכת חום
מכת חום הינה סכנת חיים לבעלי החיים שלכם. התופעה פוגעת בעיקר בבעלי חיים עם פרווה כהה, אך לא רק, אשר נחשפו לקרינת השמש בשעות החמות. הסימנים הקלינים הם: הלחתה (הוצאת לשון ונשימות מהירות), הקאות, גוף החיה בדרך כלל חם מאוד, חוסר נתינת שתן, שלשולים, אפאטיות וחוסר תנועה. במידה וזיהיתם חלק מסימנים אלו צרו איתנו קשר בהקדם האפשרי.
 
בבית / בגינה 
חשוב מאוד לדאוג לאספקת מים שוטפת. המים צריכים להיות טריים, בכלי נירוסטה, ומונחים במקום נגיש ומוצל. בתקופת הקיץ התיאבון של בעלי החיים יורד במעט, לכן חשוב שלא להשאיר מזון שלא נאכל על ידי החיה בצלחת פן יתקלקל. לבעלי חיים הגרים בגינה יש לדאוג לאזור מנוחה, כגון מלונה, שיהיה במקום מוצל ומאוורר.
 
הגיינה 
תספורת היא דבר מומלץ לכלבים עם פרווה ארוכה או כלבים מגזעים צפוניים כגון: האסקי, סמוייד וכולי. התספורת פותרת את נשירת היתר שיש לכלבים בזמן הקיץ. אם החלטתם שלא לספר, אנו ממליצים להבריש את השיער פעם ביום. מקלחות עם שמפו מיוחד לבעלי חיים מומלץ פעם בחודשיים בלבד!
 
ים 
חוף הים הוא מקום הבילוי האהוב לרובינו. גם רוב הכלבים אוהבים את הים, ואם תיקחו אותם לשם תוכלו לראות אושר גדול. חשוב לדאוג לניקיון הכלב לאחר החזרה מחוף הים. אותם בעיות שאנו נתקלים בהם קורים גם לחיות כגון זפת, חול, מלח וכולי. לכן יש לשטוף במים זורמים את הכלב על מנת להסיר את המלח והחול (אין צורך בחפיפה עם שמפו אלא אם כן הכלב מלוכלך מאוד). יש לנקות את תנוך האוזן באמצעות מטלית לחה ולאחר מכן לייבש. לגביי אפשרויות אחרות לניקוי אוזניים התייעצו עם הרופאים במרפאתנו.
 
בעיות רפואיות ומחלות
 
טפילים חיצוניים 
מתקופת האביב מתחילה בעיית הטפילים החיצוניים, בעיקר פרעושים וקרציות. חשוב מאוד לתת טיפול מונע לבעלי החיים. ראה דף הסבר נפרד. אנא פנו לרופאים במרפאתנו לכל שאלה נוספת שיש לכם.
 
עקיצות חרקים ארסיים והכשת נחשים
תקופת הקיץ הינה תקופה שבה חרקים ונחשים ארסיים פעילים. יש להימנע מלטייל עם בעל החיים באזורים סלעיים או אזורי סבך עם שיחים גדולים כיוון שאלו מקומות מסתור קלאסים לנחשים, עקרבים, עכבישים וכולי. במידה והופיעה נפיחות פתאומית בכל נקודה בגוף, בייחוד אזור הפנים והראש יש להביא את החיה בדחיפות למרפאה על מנת לקבל טיפול רפואי.
 
בעיות עור 
עונת הקיץ היא סיבה למסיבה לבעיות עור, כיוון שהטמפרטורה והלחות נוחות להתפתחות של פטריות, זיהום בקטריאלי, עקיצות חרקים ועוד. בדרך כלל בעיות העור מלוות בסימנים של קרחות (לעיתים עם הפרשה), גירודים, אדמומיות , ריח רע מהפרשות על העור, קשקשת, פיגמנטציה ועוד.

יש להגיע למרפאתנו בהקדם האפשרי למטרת איבחון וטיפול בבעיה. רוב הבעיות מתפשטות מהר ונהיות סיסטמיות. חלקן של בעיות העור כגון חלק מסוגי הפטריות עלולות להדביק את בני האדם.

במידה ויש לכם שאלות נוספות לגבי בעיות בקיץ, או כל שאלה בנושא אחר אנא פנו אל הוטרינרים במרפאתנו.

שיהיה לכם קיץ נעים וקריר...