טיפול בפרעושים לכלבים | בית חולים וטרינרי אשדוד
phone2, phone, contact, telephone, support, call

0722-796-064

וטרינר באשדוד
כתובת: העצמאות 85 (מאחורי בית המרקחת Be) אשדוד
שעות פתיחה:    יום א',ב,ג',ה' 20:00 - 10:00  |  יום שישי 14:00 - 10:00
 
אבחון מתקדם
ניתוחים מכל הסוגים
בעלי החיים שלכם
זקוקים לטיפול רפואי?
נשמח לראותכם אצלנו!
חייגו אלינו 0722-796-064
או מלאו פרטים וניצור קשר:
המרפאה שלנו:

טיפול בפרעושים לכלבים

בתור בעלים לכלבים אין ספק שמידי אביב וקיץ נתקלתם בבעיה המציקה של פרעושים בפרוותם. הם מופיעים ללא אזהרה, גורמים להם לסבל וכתוצאה מכך גם לנו. אבל, חשוב לדעת שלא חייב לקבל את המצב כמו שהוא ואכן ניתן לבצע טיפול בפרעושים ואפילו טיפול מונע מקדים כדיי לחסל ולמגר את התופעה, עוד לפני שהיא מופיעה. 

איך מזהים פרעושים בכלבים

לפני שנדבר על טיפול בפרעושים לכלבים, חשוב לדעת לזהות את הבעיה עצמה. לרוב חשוב לדעת כי פרעושים מופיעים, כמעט כמו כל מזיק אחר, בחודשים בהם מזג האוויר מתחיל להתחמם, משמע באביב ובקיץ. הכלב יתחיל להתגרד באזור הצוואר ולפעמים הבטן ואף יפתח אדמומיות, במידה והוא אלרגי לפרעושים. במידה ואנחנו שמים לב לתסמינים עלינו להגיע לבית החולים הווטרינרי באשדוד לקבלת טיפול מהיר והסברה.

אבל, כפי שציינו המטרה שלנו היא להימנע מכך מלכתחילה, אז בואו נלמד מהו טיפול בפרעושים, טרם ההתפרצות.

מהו טיפול בפרעושים לכלבים

אמנם ציינו שפרעושים נוטים להופיע בתקופות החמות, אבל זה לא אומר שהם לא יכולים להופיע כלל גם בחורף, במיוחד היות והחורף הישראלי הוא לא פעם גם חמים. משמע, טיפול בפרעושים צריך להיות יחסית תכוף ולכן טיפול בפרעושים לכלבים שהוא קבוע נוכל להתאים אצל הווטרינר. 

ישנן מספר דרכים לטפל וזאת באמצעות אמפולות מיוחדות, משחות, תרסיסים, זריקות וכך הלאה. חלק מהפתרונות הללו ניתן לתת לכלב באופן חד פעמי והם יהיו עמידים ופעילים לאורך מספר רב של חודשים, מה שהופך את כל עניין הטיפול לקליל, במקום לכאב ראש.

איפה נתאים לכלב טיפול בפרעושים לכלבים

כפי שכבר רמזנו, מומלץ ביותר להעניק לכלב טיפול ממגר ומונע שמותאם לו. אבחון תקין, קבלת טיפול וקבלת הסברה וייעוץ נוכל לקבל בבית החולים הווטרינרי הוותיק באשדוד. המרפאה הוקמה על ידי אוהבי חיות ומקצוענים בתחום ולכן להם הידע והניסיון להעניק לחברכם הטוב את הטיפול הכי מדויק עבורו ולכם לב וראש שקט.

לסיכום

פרעושים היא תופעה מציקה, אך בהחלט כזו שאי אפשר להתעלם ממנה. לכן, מומלץ לתת לכלב טיפול מונע טרם הופעתה. זאת נעשה על ידי בדיקה מקיפה בבית החולים הווטרינרי באשדוד, אשר בו יבדקו האם הכלב סובל מבעיות נלוות ומהי התרופה המתאימה לו.