חיסוני כלבים | בית חולים וטרינרי אשדוד
phone2, phone, contact, telephone, support, call

0722-796-064

וטרינר באשדוד
 
אבחון מתקדם
ניתוחים מכל הסוגים
בעלי החיים שלכם
זקוקים לטיפול רפואי?
נשמח לראותכם אצלנו!
חייגו אלינו 0722-796-064
או מלאו פרטים וניצור קשר:

המרפאה שלנו:

חיסוני כלבים

בדומה לבני אדם, גם כלבים נדרשים לעבור סדרה של חיסונים במהלך חייהם. בדומה לבני אדם, גם חיסוני כלבים מתחלקים לשניים, יש את החיסונים הניתנים להם כשהם קטנים, גורים, אז המערכת החיסונית שלהם עדיין לא חזקה מספיק,  ותפקידם של אותם חיסונים היא לחזק אותה ואותם, ויש את החיסונים הניתנים באופן תדיר במהלך כל חייהם, בשביל להגן עליהם מפני מחלות מסוימות שהם עלולים לחטוף. 
 
בדומה לבני אדם, גם כלבים מקבלים חיסונים מסוימים בשביל על עצמם, אך גם בשביל להגן על הסביבה שלהם. הדוגמא הבולטת היא חיסון כלבת לכלבים, חיסון שמיועד להגן עליהם מפני כלבים שחולים מכלבת, אך גם להגן על בני אדם שבאים איתם במגע, כך לא תהיה להם כלבת והם לא יוכלו להעביר אותה הלאה. זו דוגמא טובה כיצד חיסוני כלבים שומרים הן על בני אדם והן על כלבים. 
 
אילו חיסוני כלבים קיימים? 
בשנה הראשונה לחייו של הכלב, יש לקחת אותו 3 פעמים לווטרינר בשביל לתת לו חיסון משושה. מדובר בחיסון שמכיל 6 חיסונים בתוכו, כולל חיסון נגד דלקת כבד נגיפית, חיסון נגד וירוס פרוו, חיסון נגד עכברת, נגד כלכלבת ונגד וירוס פארא אינפלואנזה. חיסון משושה לכלב יש לסיים עד גיל 28 שבועות בערך. בדרך כלל, כלבים שנלקחים מעמותות שונות, מועברים לבעלים החדשים שלהם, רק אחרי שהם מסיימים את סדרת החיסונים. 
 
בשלבים מאוחרים יותר
, יש לבצע חיסון נגד שעלת מכלאות, חיסון זה בעיקר לכלבים שבאים במגע עם כלבים אחרים. מדובר בחיסון נגד חיידק בקנה הנשימה. חיסון נגד תועלת הפארק, זהו חיסון לכלב שניתן אחת ל-3 חודשים בערך. מטרתו להגן על הכלב מפני לכלוך ואוכל לא מזוהה שהוא עלול לאכול בעת יציאתו אל הרחב עם בעליו. 
 
מעבר לכך ישנם חיסוני כלבים שונים שניתנים במקרה והכלב סובל ממחלות שונות או יש חשש שהוא עלול להידבק בהן. 

כל החיסונים הנ"ל, יכולים להינתן אך ורק על ידי וטרינר מוסמך במרפאה שלו. כל החיסונים נרשמים בפנקס הטיפולים, עם חתימה של הרופא. כך קיים תיעוד מדויק, מתי בוצעו החיסונים, על ידי מי ומתי החיסון הבא. 
 
אם אתם מחפשים מרפאה שמבצעת חיסוני כלבים, אתם מוזמנים להגיע אל בית חולים וטרינרי באשדוד. שם תוכלו ליהנות מבדיקות מגוונות כולל חיסונים שונים על פי הצורך. צוות המקום ישמח להסביר לכם על כל חיסון וחיסון, מהי מטרתו, כיצד הוא משפיע ועל תופעות הלוואי שלו. אתם מוזמנים ליצור קשר עם צוות המרפאה לכל שאלה ושאלה. 
 
מוזמנים לקרוא בנוסף:
רופא וטרינר