הריון מדומה | בית חולים וטרינרי אשדוד
phone2, phone, contact, telephone, support, call

0722-796-064

וטרינר באשדוד
 
אבחון מתקדם
ניתוחים מכל הסוגים
בעלי החיים שלכם
זקוקים לטיפול רפואי?
נשמח לראותכם אצלנו!
חייגו אלינו 0722-796-064
או מלאו פרטים וניצור קשר:

המרפאה שלנו:

הריון מדומה

כללי: סימני הריון בבעל חיים אשר לא נמצא בהריון, חודשיים עד שלושה לאחר ייחום. הסינדרום נפוץ בכלבות ונדיר מאוד בחתולות.
המנגנון שגורם להופעת הריון מדומה איננו ברור, אך ידוע כי מעורבים בו ירידה ברמות ההורמון פרוגסטרון במקביל לעליה בהורמון פרולקטין. ההורמון פרולקטין שולט בהתנהגות האימהית, גדילת עטיני החלב, ייצור החלב והפרשתו.
חשוב לדעת כי בעלי חיים הסובלים מהריון מדומה הם בעלי נטייה גבוהה מאוד לפתח סרטן שד!!
 
סימנים קליניים: התנפחות העטינים, הפרשת חלב בכמות קטנה מאוד, שינויי התנהגות כולל: חוסר מנוחה, חרדה קלה, שתייה והשתנה מוגברת, תאבון מוגבר או אנורקסיה, דיכאון, אגרסיביות, ליקוקי בטן ועטינים, בניית אזור קינון, סימני המלטה (צירים), אימוץ חפצים אנונימיים כמו בובות, משחקים, נעלים וכדומה.
 
טיפול: הסינדרום עובר, לרוב, ללא צורך בטיפול. לעיתים, עקב כאב בעטינים, יש צורך בייבושם על ידי תרופות, דילול אכילה ושתייה וקומפרסים. 
חשוב מאוד לעקר את בעלי החיים הללו עקב החשיפה הגבוהה לסרטן השד!!! 
 
גדילת יתר של בלוטות החלב בחתולים (Fibroadenomatosis):
כללי: סינדרום של חתולות צעירות, המופיע לאחר זריקות נגד ייחום, או אחרי הביוץ הראשון, עם כניסה להריון רגיל או להריון מדומה. הסינדרום נדיר, ועלול להופיע גם בחתולות מבוגרות, אך בתדירות נמוכה יותר מאשר בחתולות צעירות.
 
סימנים קליניים: הופעת נפיחות, לא כואבת, סימטרית ואחידה בכל העטינים. הנפיחות מתפשטת מהעטינים האחוריים קדימה. בחתולות מבוגרות מופיעה, לרוב, נפיחות בעטין בודד בלבד.
 
טיפול: יש לעקר את החתולות, כיוון שהבעיה תחזור בייחומים עתידיים. הנפיחות עצמה יורדת תוך מספר שבועות, ללא צורך בטיפול תרופתי.