אנטרופיון | בית חולים וטרינרי אשדוד
phone2, phone, contact, telephone, support, call

0722-796-064

וטרינר באשדוד
 
אבחון מתקדם
ניתוחים מכל הסוגים
בעלי החיים שלכם
זקוקים לטיפול רפואי?
נשמח לראותכם אצלנו!
חייגו אלינו 0722-796-064
או מלאו פרטים וניצור קשר:

המרפאה שלנו:

אנטרופיון

הגדרה 
אנטרופיון משמעותו נטייה כלפי פנימה של העפעף, עד כדי כך שהריסים שעל העפעף נוגעים ומתחככים בקרנית והלחמית של העין.
 
כללי 
המחלה נפוצה מאוד בכלבים ויחסית נדירה בחתולים. הגורמים למחלה הם נטייה גנטית של מבנה הפנים כולל תמיכת עפעפיים לקויה הגורמים לגלגול כלפי פנים של זווית העין והעפעפיים.

המחלה נפוצה בגזעים ספציפיים אשר כוללים, בעיקר: שר-פיי, צ'או-צ'או, בולדוג, פאג, פקינז, בלודהאונד, ספניאלים, רטריברים, וגם גזעים פחות נפוצים כולל: פודל, יורקשייר טרייר, מסטיף, סנט-ברנרד, ניופאונלנד, דוברמן, רוטווילר ודני ענק. למרות זאת, המחלה יכולה להופיע בכל גזע.

לרוב המחלה היא מולדת, ולכן יופיעו סימנים קליניים בחיה צעירה (מתחת ל-6 חודשים) בשתי העיניים. במידה והופיעו סימנים קליניים לאחר גיל 10 חודשים, מדובר במחלה נרכשת, ולרוב היא מופיעה בעין אחת בלבד.
 
מופע קליני 
רמת הנטייה של העפעף שונה מחיה לחיה וכמו כן המופע הקליני משתנה מחיה לחיה. הסימנים הקליניים הנפוצים כוללים: חוסר נוחות בעין המוביל לגירוד מקומי, ניעורי ראש, עצימת עיניים חלקית עד מלאה, דמע רב מהעין החולה או הפרשות מוגלתיות, ועכירויות על הקרנית עד כדי עיוורון ודפורמציה. הסימנים הקליניים באים והולכים או נשארים סטטיים כל הזמן.
 
טיפול 
הטיפול היחיד לבעיה הוא תיקון פלסטי כירורגי אשר בו מחזירים את העפעף למיקומו האנטומי התקין, כאשר בו הריסים לא נוגעים בקרנית או בלחמית העין. מעבר לניתוח ניתן טיפול תרופתי תומך גם לטיפול לאחר פרוצדורה כירורגית וגם לצורך החלמת דלקת העיניים ו/או הכיבים בעין אשר נוצרו במהלך המחלה. 

חשוב לזכור: טיפול תרופתי בלבד ללא טיפול כירורגי לא יביא להחלמה מלאה של העין!