אלרגיה לפרעושים | בית חולים וטרינרי אשדוד
phone2, phone, contact, telephone, support, call

0722-796-064

וטרינר באשדוד
 
אבחון מתקדם
ניתוחים מכל הסוגים
בעלי החיים שלכם
זקוקים לטיפול רפואי?
נשמח לראותכם אצלנו!
חייגו אלינו 0722-796-064
או מלאו פרטים וניצור קשר:

המרפאה שלנו:

אלרגיה לפרעושים

כללי 
אלרגיה לפרעושים הינה האלרגיה הנפוצה ביותר בקרב כלבים וחתולים. האלרגיה נגרמת על-ידי פרעושים. הפרעוש הינו פרזיט עור המוצץ דם של כלבים וחתולים. כאשר הפרעוש עוקץ את החיה, נוצרת תגובה בין הרוק של הפרעוש והדם של בעל-החיים, שגורמת להתחלה של מעגל גירוד, אשר הולך ומתחזק מרגע לרגע. גירוי מתמיד מצביע על תגובה אלרגית של החיה לעקיצת הפרעוש.
 
מופע קליני 
המופע הקליני יכול להופיע בכל גזע, בכל גיל, בכל מין, ובכל עונה (אם זאת הנפיצות היא בעיקר בעונות האביב והקיץ). הסימן הקליני הנפוץ ביותר הוא גירוד עז בעזרת הרגליים או הפה, בעיקר באזורי הגב האחורי ובסיס הזנב (אך הגירוד יכול להיות בכל מקום אחר על הגוף). סימני עור משניים, שעלולים להופיע עקב הגירוד, הינם: אדמומיות העור, אובדן שיער (עד הקרחה מוחלטת), קשקשת, עיבוי של העור ודלקות עור משניות, כולל הפרשת מוגלה. בנוסף לאלרגיית העור, פרעושים הינם נשאים של תולעי סרט (תולעי מעיים), ולכן עלולים להדביק את החיה בתולעי המעיים.
 
טיפול 
קודם כל יש לתת טיפול אפקטיבי על מנת להפטר מהנגיעות בפרעושים. את הטיפול יש לבצע גם על גוף החיה וגם על סביבתה (אסור בתכלית האיסור לשים כימיקל כלשהו על בעל החיים ללא ייעוץ מכוון מרופא וטרינר, מחשש שתגרמו להרעלה קשה בבעל החיים שלכם!!!). 
טיפול משני הוא כנגד התגובה האלרגית, דלקות עור משניות ונגד תולעי סרט.
 
חשוב לדעת: לחיה בעלת אלרגיה אחת בדרך-כלל תהיינה אלרגיות אחרות, אשר עלולות להיות ממוסכות באמצעות האלרגיה הראשונה.