אוסטאוסרקומה | בית חולים וטרינרי אשדוד
phone2, phone, contact, telephone, support, call

0722-796-064

וטרינר באשדוד
 
אבחון מתקדם
ניתוחים מכל הסוגים
בעלי החיים שלכם
זקוקים לטיפול רפואי?
נשמח לראותכם אצלנו!
חייגו אלינו 0722-796-064
או מלאו פרטים וניצור קשר:

המרפאה שלנו:

אוסטאוסרקומה

כללי: גידול במטפיזות של עצמות ארוכות. מהווה 85% מכלל גידולי העצם בחיות מחמד. נפוץ בכלבים צעירים עד זקנים, ובחתולים מבוגרים עד זקנים. בכלבים הגידול נפוץ יותר בזכרים מאשר נקבות אך בחתולים אין הבדל בין המינים.
בכלבים הגידול נפוץ בגזעים גדולים עד ענקיים (רק 5% מהכלבים שוקלים פחות מ-15 ק"ג).
אוסטאוסרקומה הוא גידול מאוד אגרסיבי בכלבים, ובעת האבחון, ב-90% מהכלבים יהיו כבר גרורות בבית החזה או באיברים אחרים. בחתולים הגידול פחות אגרסיבי, ולכן תוחלת החיים ארוכה יותר מאשר בכלבים.
 
סימנים קליניים: צליעה, לרוב, ברגל אחת ונפיחות מקומית ברגל, אשר עלולה להיות כואבת. סימנים אחרים כללים כגון: חוסר תאבון, אפאטיות וירידה בפעילות ומשקל. סימנים קליניים נוספים תלויים בהימצאותם ומיקומם של גרורות.
 
אבחון: מתחלק לשני חלקים: אבחון סוג הגידול שנעשה על ידי דיגום ביופסיה מהעצם המעורבת או דיגום רקמה מאיברים החשודים כנגועים בגרורות ואבחונם בהיסטולוגיה. שאר הבדיקות מתמקדות באבחון של המיקום המדויק של הגידול ודרגת התפשטותו (גרורות) בגוף החיה כולל: בדיקה כללית, בדיקות דם ושתן, צילומי רנטגן, אולטראסאונד ובדיקות אחרות לפי הצורך.
 
טיפול: כריתה כירורגית של הגפה המעורבת במלואה בשילוב עם כימותרפיה. חציון ההישרדות בכלב הוא כ-6-12 חודשים, ובחתול כ-15-18 חודשים.